Co je Univerzita Nanečisto (UMK)?

Univerzita Nanečisto. Pětidenní akce během podzimních prázdnin (28. 10. – 1. 11. 2020), která provede středoškoláky vysokoškolským prostředím, od imatrikulace, přes přednáškyzkoušky a kolokvia až k promoci. Účastníci bydlí na internátu GMK v Bílovci a prostřednictvím přednášek, které připravují vysokoškolští studenti, se dozvídají nejen zajímavé informace z oboru, který si vyberou, ale také mají možnost mluvit s lidmi, kteří konkrétní fakulty a školy již navštěvují.


Poznej vysokoškolské prostředí

Slibujeme, že tebe nástup na vysokou školu nezaskočí. UMK simuluje reálnou univerzitu, takže si projdeš vším, od imatrikulace až po promoci. Navštívíš odborné kurzy podle tvého vlastního výběru, ze kterých si vyzkoušíš složit i zkoušky. Ostré zkoušky. Kromě biflování zažiješ i trochu toho slavného studentského života na kolejích a mnoho dalšího.


Vyber si svoji výšku

Univerzita Nanečisto (UMK) je akce pořádaná studenty pro studenty, řady organizátorů i lektorů tvoří studenti nebo absolventi nejrůznějších fakult z celé České republiky i ze zahraničí. A právě to ti nabízí jedinečnou možnost dozvědět se informace o studiu na vysněné škole z první ruky.


Nauč se nové věci

Na Univerzitě Mikuláše Koperníka se vyučuje mnoho různých předmětů. Ať už tě zajímá biologie, matematika nebo jazyky, na UMK si určitě vybereš. Snažíme se totiž pokrýt všechna vysokoškolská odvětví, takže pokud ještě úplně nevíš, nezoufej! Na UMK si může každý vyzkoušet, co jen se mu zlíbí. Univerzita Mikuláše Koperníka tedy zaručuje, že si vždycky budeš moc vybrat přesně to, co budeš sám chtít, a to pod vedením kvalifikovaných lektorů.


Seznam se se spolužáky

V Bílovci se taky potkáš se svými vrstevníky, kteří mají stejné nebo podobné zájmy jako ty. Zůstaňte v kontaktu a třeba spolu jednou nastoupíte do prvního ročníku na stejné vysoké škole. Zároveň ale potkáš i spoustu takových, kteří se budou zajímat o přesný opak toho, co zajímá tebe. I to se však hodí, ne nadarmo se říká, že světem hýbou kontakty, a věř tomu, že na vysoké oceníš každou pomoc, kterou budeš schopný sehnat.


Prožij úžasných pět dní

Dobře víme, že vysoká škola není jen o učení a zkouškách. Vedle přednášek máme nachystané nejrůznější sportovní a společenské aktivity – od fotbalu, přes horolezeckou stěnu, až po šachy. Takže se neboj, nudit se na UMK určitě nebudeš. Podívej se, jak to na UMK vypadalo v roce 2019.